Návštěva interiérů včetně provozního zázemí s divadelním technikem a rekvizitářem, Michalem Maršíkem. Malé divadlo v Liberci má bohatou historii sahající až do roku 1869, kdy zde původně stál hostinec Prátr. Během let prošlo několika přestavbami a modernizacemi. V roce 1986 přišel architekt Karel Hubáček s návrhem na současnou podobu divadla, která zahrnuje variabilní sál pro 140 diváků. Během prohlídky se účastníci seznámí s různými částmi divadla. Navštíví nejen hlavní sál a foyer, ale také původní technické zázemí budovy a sklepní prostory. Prohlídka je plánována na 1 hodinu a nabídne komplexní pohled na architekturu a provoz divadla.
Karel Hubáček (1924–2011) byl významným architektem 2. poloviny 20. století, který ovlivnil moderní architekturu v Československu i zahraničí. Jako jeden ze spoluzakladatelů ateliéru SIAL měl pozitivní vliv na mnoho nastupujících architektů a spolupracovníků. Hubáček je jediným československým držitelem Perretovy ceny za stavbu televizního vysílače a hotelu na Ještědu. Vedle Ještědu se podílel na řadě dalších významných projektů v Liberci nebo jiných místech současné ČR.
SIAL – celým názvem Sdružení inženýrů a architektů v Liberci, představuje architektonický ateliér, který založili architekti Otakar Binar, Miroslav Masák a Karel Hubáček a oficiálně existoval v letech 1968–1972. Toto sdružení bylo založeno na úzkém propojení a symbióze profese inženýrů a architektů při navrhování staveb a na zapojování mladé generace architektů do procesu tvorby tzv. Školky, kteří pracovali na studiích a soutěžních návrzích. Název Sial se po oficiálním zrušení ateliéru nadále užíval a s novým vedením od roku 1991 existuje dodnes. V ateliéru působili architekti: Radim Kousal, Emil Přikryl, Martin Rajniš, Jan Sapák, Ján Stempel, Petr Stolín, Jiří Suchomel a Dalibor Vokáč.
Provádí: Michal Maršík, divadelní technik a rekvizitář
Omezená kapacita 20 osob / prohlídka, rezervace přes GoOut.
so 28. 9. – 15:00 | ne 29. 9. – 10:00 | Zhořelecká 344, Liberec
Autor fotografií: Marie Zakostelecká